حمل و نقل جاده ای

منظور از حمل و نقل جاده ای در واقع جابه جا کردن و یا انتقال کالا از طریق جاده ها است. یعنی حمل و نقل زمینی که از طریق مسیر ریلی صورت نگیرد. در حمل و نقل جاده ای از وسایل نقلیه ای همچون کامیون ها ، وانت وخاور استفاده  می شود . موارد استفاده از حمل و نقل جاده ای بسیار زیاد و متنوع است. و میتواند شامل ارسال انواع کالاها مانند مواد غذای ، پوشاک ، وسایل صنعتی ، لوازم خانگی و ...در داخل شهرها ، برون شهری و یا حتی خارج از مرزهای هر کشور باشد. برای ارسال هر محصول باید وسیله ی نقلیه متناسب با آن کالا انتخاب شود تا محموله در کمترین زمان و به بهترین شکل به دست مصرف کننده برسد. به عنوان مثال برای ارسال مواد غذای باید از کامیونت های دارای یخچال استفاده کرد تا مواد خوراکی در حمل و نقل جاده ای فاسد نشوند.

کاربرد حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای می تواند برای انتقال کالا از مبداء تا مقصد در کنار سایر روش های حمل و نقل به صورت ترکیبی انجام شود. به عنوان مثال بعد از انتقال کالا توسط کشتی به بندر، یا انتقال توسط هواپیما به فرودگاه ، از حمل و نقل جاده ای برای پخش کالا به سایر نقاط کشور استفاده میشود.

حمل و نقل جاده ای برای فواصل طولانی امکان پذیر نمیباشد چون نسبت به سایر روشهای ترانزیت کالا بسیار زمان بر است و خطراتی از قبیل تصادفات ، تغییرات فصلی و آب و هوا ، عدم ایمنی کافی نسبت به هواپیما و کشتی ، همینطور سرعت بسیار کم حمل و نقل جاده ای را تهدید میکند.

حمل و نقل جاده ای

شرایط حمل و نقل جاده ای

برای جابجای انواع کالا در فواصل برون شهری احتیاج به انواع بارنامه میباشد که هر وسیله ی نقلیه بارنامه ی مربوط به خود را دریافت میکند. بارنامه های اصلی دارای مهرو امضای برجسته میباشند که آنها را از انواع بارنامه های جعلی متمایز میسازد.

برای انتخاب بهترین وسیله ی حمل و نقل جاده ای بهتر است با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس که سابقه ی درخشانی در ارسال انواع محموله به سراسر نقاط کشور دارد مشورت نماید.حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای قدیمی ترین راه جابجایی کالا در جهان می باشد و از لحاظ قیمت و سرعت حمل بسیاری از کالاها و محموله ها حمل و نقل جاده ای مناسب است ، در حال حاضر بخش عمده ای از حمل و نقل کالاها در ایران از مسیر جاده ای صورت می پذیرد از رو شرکت تاک خلیج فارس با کادر مجرب با بیش از 15 سال سابقه فعالیت با توجه به نیاز حمل کالا از گمرکات مبدا به مقصد تعیین شده در جهت تامین منافع صاحبین کالا با انعقاد قرداد با شرکت های  معتبر حمل و نقل در جهت نظارت کامل بر عملیات بارگیری و خروج کالا از گمرکات کشور و همچنین کاهش هزینه ها و جلوگیری از خسارت های احتمالی احتمام دارد تا در این راه بهترین خدمات ارائه دهد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :