تعیین تعرفه و ارزش کالا

یکی از دغدغه های تاجران و واردکنندگان کالا ، کاهش قیمت تمام شده ی محصول در چهارچوب های قانونی است. تعیین تعرفه و ارزش کالای وارد شده از عمده دلایل افزایش قیمت کالاهای وارداتی است. برای ترخیص کالا از گمرک باید هزینه ایی بابت تعرفه ی گمرکی محصول بپردازید. اینکه محصول در چه دسته بندی قرار میگیرد و شامل چه تعرفه ایی میشود کاری تخصصی است که بهتر است به افرادی که آشنا به امور تعیین تعرفه و ارزش محصول هستند واگذار شود. اگر دسته بندی نادرستی برای کالای وارداتی خود انتخاب کنید مجبور به پرداخت هزینه ایی بیشتر از تعرفه ی واقعی خواهید بود . در صورتی که کالا فاقد فاکتور باشد ، گمرک جهت تعیین قیمت کالا با استعلام از کشور مبدا ، هزینه ی عمده ی آن کالا را در کشور مبدا محاسبه می کند؛ و یا اگر سیاهه ی ارائه شده مورد تایید گمرک نباشد ، واحد تعیین تعرفه و ارزش گذاری در گمرک با استعلام قیمت همان کالا از همان کشور مبدا میزان قیمت کالا را تخمین می زند و با احتساب هزینه ی حمل و نقل و بیمه ی کالا ، شما را مشمول پرداخت جریمه علاوه بر هزینه ی تعرفه ی گمرکی خواهد کرد.

تعیین تعرفه و ارزش کالا

تاجرانی که قصد واردات کالا به کشور را دارند بایستی جهت تعیین تعرفه و ارزش کالا به دفتر تعیین تعرفه گمرک مراجعه نمایند و فرم تعیین تعرفه و ارزش کالا را پر کنند.تعیین تعرفه و ارزش محصول وابسته است به قیمت خرید کالا در کشور مبدا ، هزینه ی حمل تا کشور مقصد ، هزینه ی بسته بندی و هزینه ی بیمه ی کالا تا مقصد.

اگر شما نیز جزء تاجرانی هستید که ترجیح می دهید با کاهش تعرفه گمرکی کالا مقدار قابل توجهی از قیمت تمام شده ی محصول را کاهش دهید بهتر است با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس ، آشنا به امور تعیین تعرفه و ارزش گذاری محصول مشورت کنید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :