ترخیص کالا

اگر شما هم از از جمله صاحبان کسب و کار هستید و نیاز به وارد کردن محصولات خود از خارج از کشور دارید به دلیل پیچیده بودن مراحل ترخیص کالا از گمرک بهتر است قبل از هر اقدامی با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس که متخصص در زمینه ی ترخیص کالا میباشد مشورت کنید ، چون در غیر اینصورت مجبور میشوید برای ترخیص کالا ی خود  چندین دفعه به گمرک مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ترخیص کالا

برای ترخیص کالا از گمرک احتیاج به یکسری اسناد و مدارک دارید که بهتر است قبل از اقدام به ترخیص کالا آن ها را آماده کنید. مدارکی از قبیل : بارنامه ، پیش فاکتور ، اظهارنامه ، تصویر کارت بازرگانی ، پروانه بهره برداری ، پروانه صادراتی ، گواهی مبدا و... که برای ترخیص کالا از گمرک مدارک آماده شده را اسکن و بارگذاری میکنید. پس از بارگذاری اسناد نوبت به احراز صلاحیت مالک میرسد. مالک نباید به گمرک بدهکار باشد یا منع قانونی در رابطه با تجارت کالا نداشته باشد.

ترخیص کالا

مراحل ترخیص کالا

پس از تایید صلاحیت مالک کالا و بررسی اظهارنامه ، روند ترخیص کالا ممکن است در سه مسیر قرار گیرد. اگر ترخیص کالا در مسیر سبز قرار بگیرد پس از بررسی اجمالی کارشناس به صندوق هدایت میشوید. اگر ترخیص کالا در مسیر زرد قرار بگیرد نیاز به بررسی دقیق تر کارشناس است و اگر ترخیص کالا در مسیر قرمز قرار بگیرد نیاز است تا کارشناس  اظهارنامه را با کالا و شماره سریالها تطابق بدهد و در صورت نیاز کالا به آزمایشگاه فرستاده میشود تا بررسی های بیشتری صورت پذیرد.

کارشناسان در پایان هر سه مسیر و پس از انجام اقدامات لازم اظهارنامه را امضا می کنند و شما باید پس از دریافت صدور پروانه به اداره ی انبارها مراجعه کنید و پس ازپرداخت مبالغی از جمله هزینه ی انبارداری ، هزینه ی آزمایشگاه ،  هزینه ی کارشناسی ، بارگیری و تخلیه کالا و... می توانید به درب خروج مراجعه کرده و کالای خود را بارگیری نمایید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :