ترخیص کاغذ و مقوا

از قدیم الایام کاغذ جزء غیر قابل انکار زندگی روزانه بشر بوده و فراهم کردن کاغذ مورد نیاز جامعه ی امروزی جزء اصلی ترین دغدغه های دولتمردان است و یکی از کالاهایی که سالیانه در مقادیر زیاد و به دفعات از مرزهای کشور وارد میشود انواع کاغذ و مقوا است.طبق آمارهای رسمی در سال 93 بیشتر از یک میلیون تن کاغذ از مجاری مختلف وارد کشور شده است. کاغذ و مقوا معمولا به صورت رول یا شیتهای بزرگ به کشور وارد می شوند.

ضوابط و شرایط ترخیص کاغذ و مقوا

هر کالای وارداتی در گمرک بسته به نوع کالا دارای یک کد مخصوص به خود میباشد که این کد میزان تعرفه ی گمرکی محصول را مشخص می کند. ترخیص کاغذ و مقوا بدلیل دارا بودن تنوع زیاد دارای کد های مختلفی هستند که بسته به زمان تولید ، نوع و مبدا تولید در دسته بندی خاصی قرار می گیرند که اگر شما با نوع کد محصول خود آشنا نباشید ممکن است محصول شما در دسته بندی اشتباهی قرار بگیرد و ملزم به پرداخت هزینه ایی بیشتر برای ترخیص کاغذ و مقوا باشید. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای ترخیص کاغذ و مقوا با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس در زمینه ی ترخیص کاغذ و مقوا مشورت کنید.

ترخیص کاغذ و مقوا

پس از واردات کاغذ به کشور توسط شرکتهای حمل و نقل و پس از انجام امور تشریفاتی گمرک شرکتهای ترخیص کار وظیفه ترخیص کاغذ و مقوا را به عهده دارند.

اخیرا با توجه به تنش های بوجود آمده در بازار کاغذ و عدم دسترسی مصرف کنندگان اصلی به کاغذ و مقوا ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت ابلاغیه ایی در جهت رفاه حال مصرف کننده گان منتشر کرد که طبق این بیانیه  ترخیص کاغذ و مقوا منوط به دریافت تاییدیه شبکه توزیع و همینطور مقصد نهایی حمل است.

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در زمینه ی ترخیص کاغذ و مقوا و جلوگیری از پرداخت تعرفه ی گمرکی بیشتر از آنچه که باید بپردازید بهتر است با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس در امور ترخیص کاغذ و مقوا تماس بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :