ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی

در شرایط کنونی کشور و با توجه به اعمال روزانه تحریم ها ، توجه به رونق تولید روز به روز افزایش می یابد. افزایش تولید در کشور ممکن نخواهد بود مگر با تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی.

بسیاری از کارخانه ها در کشور به دلیل عدم توانایی در ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی از گمرکات و بالا بودن تعرفه ی واردات ماشین آلات تولیدی، مسیر کاهش تولید محصول را در پیش گرفته اند. به همین دلیل در سال گذشته دولت تسهیلاتی از قبیل معافیت برای ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی و یا پرداخت اقساط تعرفه گمرکی را برای بعضی از کالاها در نظر گرفت.

گمرکات کشور موظف است نسبت به صحت مدارک واحدهای تولیدی معتبر و تعیین و تشخیص مواد اولیه مورد نیاز مطابق با کارت بازرگانی و پروانه بهره برداری اقدام نماید.

ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی

ضوابط ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی 

در صورت واردات انواع مواد اولیه جهت مصارف آرایشی و بهداشتی نیاز به اخذ مجوز واردات از سازمان بهداشت و درمان دارید. و برای واردات مواد دارویی نکته مهم کیفیت ساخت دارو است. برای دریافت مجوز واردات دارو پروانه ی ساخت دارو را با پرفرما ی آن تطبیق  می دهند و در صورت لزوم برای ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی آرایشی ، بهداشتی و دارویی نمونه ی کالای وارد شده به آزمایشگاه ارسال می شود.

برای ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی بهتر است با شرکت ترخیص کالای تاک خلیج فارس کار که متخصص انجام امور ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی است مشورت کنید تا بتوانید مواد اولیه مورد نیاز برای تولید را در کمترین زمان و با بهترین تعرفه ی گمرکی ترخیص کنید. شما با تکیه بر تجربه شرکت ترخیص کار می توانید ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی از جمله مواد اولیه شرکت های نفت و پتروشیمی ، صنایع نساجی و بافندگی ، شرکت های تولید چرم  و تولیدی های سرامیک و ... را انجام دهید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :