ترخیص لاستیک کامیون و سواری

واردات و ترخیص لاستیک کامیون و سواری در زمان های مختلف دستخوش تغییرات فراوانی بوده که واردات این کالا در زمانهایی مستلزم اخذ مجوزهایی است . طبق آخرین دستور وزارت صنعت ، معدن و تجارت واردات انواع لاستیک های کامیون و سواری که مشابه آنها در کشور تولید میشود ممنوع است. و فقط ترخیص لاستیک های کامیون و سواری در صورتی امکان پذیر است که نمونه ی تولید شده ی آن در کشور موجود نباشد و یا کمبود آن در کشور احساس شود.

واردات لاستیک به کشور معمولا از امارات ، کره ، چین ، هند و تایوان و بعضی از کشور های اروپایی صورت میگیرد.

ترخیص لاستیک کامیون و سواری

شرایط ترخیص لاستیک کامیون و سواری

ترخیص لاستیک کامیون و سواری از گمرک ملزوم به داشتن تاریخ مصرف و توجه به سه مولفه ی میزان مصرف سوخت ، نویز لاستیک و قابلیت ترمز گیری هنگام لغزندگی میباشد. در صورت عدم کیفیت در هریک از موارد مذکور کارشناسان استاندارد گمرک از ترخیص لاستیک کامیون و سواری جلوگیری کرده و وارد کننده متحمل هزینه ی زیادی میشود. پس بهتر است قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما در باره ی واردات و ترخیص لاستیک کامیون و سواری مشورت بگیرید.

در سال گذشته پس از اعتراضات کامیونداران مبنی بر عدم دسترسی به لاستیک مطلوب ، وزارت صنعت و معدن تعرفه ی واردات و ترخیص لاستیک کامیون و سواری را به حداقل رسانید و شرایط را تا حد امکان تسهیل کرد.

دریافت مجوز استاندارد برای واردات و ترخیص لاستیک کامیون و سواری اجباری است و برای واردات انواع لاستیک دوچرخه و موتور نیاز به داشتن نمایندگی های رسمی خدمات پس از فروش است.

در صورتی که جهت اخذ مجوز واردات لاستیک و یا ترخیص لاستیک کامیون و سواری نیاز به مشورت و همراهی شرکتی فعال و معتبر در زمینه ی واردات و ترخیص کالا داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.  

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :